Belka
Środa, 24 Kwietnia 2019   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

► [vlog] WYPRAWA KAMPEREM #14: Częstochowa i Jasna Góra

 
Odwiedzamy Częstochowę gdzie gościmy w domu naszego przyjaciela. Zobaczycie jak Kasia próbuje dotrzeć na Jasną Górę komunikacją miejską. Oczywiście nie obyło się bez przygód, jednak za wszelką cenę nie chciała drażnić miejscowych pytaniem: 'Jak dojechać na Jasną Górę'? Kierowca autobusu skierował ją na właściwą stronę ulicy. Częstochowa okazała się miastem pełnym życia artystycznego i kulturalnego. Ciekawe murale, galerie sztuki, wystawa Salvadora Dali w parku, wszystko tworzyło niesamowity, pobudzający do kreatywności klimat. Nie zawiedli też mieszkańcy miasta którzy okazali się bardzo serdeczni i przyjażni. W filmiku usłyszycie dość sentymentalną historię o tym jak zaczęła się moja przygoda z językiem angielskim. Oczywiście pojawia się tam wątek bycia w drodze i pewien Latający a raczej Chodzący Holender, którego wspominam do dziś. Może na fali internetowej magii uda mi się nawiązać z nim kontakt po latach? W filmiku nie ma scen zza klasztornych murów, bo Jasna Góra zasługuje na to aby ją odwiedzić osobiście. Jest kilka słów o historii klasztoru, kilka ciekawostek z trylogii aaaa i oczywiście jeśli Sienkiewicz to Czwarte Liceum Ogólnokształcące z piosenki zespołu T Love. Zapraszam do oglądania i komentowania! PATRONITE: patronite.pl/kazik-tv ------------- DONATE: SMS i PayPal: tipanddonation.com/kaziktv KOSZULKI & KUBKI & VLEPKI: kazik-tv.cupsell.pl/ SUBSKRYBUJ: bit.ly/2dogzk0 INSTA: instagram.com/kazik.tv/ WWW: kazik.tv FACEBOOK: facebook.com/KazikTV/

 


KAZIK.TV
 
Data pliku video: 2018-08-15, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola