Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Abp senior S. Nowak w Mzykach: Kochajcie kapłanów!

Data publikacji: 2018-08-05, Data modyfikacji: 2018-08-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Kiedy przybył do parafii w Ars, zastał zdemoralizowaną wspólnotę. Po kilku latach wytrwałej modlitwy, postu, umartwień i głoszenia Ewangelii do kościoła w tej wiosce przybywały tłumy z całej Francji, aby wyspowiadać się u słynnego proboszcza, który został męczennikiem konfesjonału, spowiadając nawet 18 godzin na dobę. Nie miał lotnego umysłu, ale wielką wiarę i gorące serce. 4 sierpnia obchodziliśmy wspomnienie św. Jana Marii Vianneya. W sanktuarium w Mzykach był to dzień uroczystości odpustowej. Kustosz sanktuarium i proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gniazdowie, ks. Tomasz Nowak, wyjaśnia, dlaczego warto odwiedzić Sanktuarium św. Jana Marii Vianneya w Mzykach. Dzieli się również świadectwem o tym, kim dla niego jest św. proboszcz z Ars: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/1MZYKI_NOWAK_4_08_2018.mp3] W sobotę 4 sierpnia sumie odpustowej w sanktuarium przewodniczył abp senior Stanisław Nowak, który wygłosił również słowo pouczenia pasterskiego. Apelował m.in. o modlitwę w intencji powołań. Nie zabrakło również wątków bardzo osobistych z uwagi na rocznicę chrztu św., przypadającą właśnie 4 sierpnia: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/2MZYKI_KAZANIE_4_08_2018.mp3] Mszę św. koncelebrowali: ks. prof. Marian Duda, ks. Tomasz Nowak i o. Sławomir Stawicki OMI ze Wspólnoty Dobrego Pasterza. Po Komunii św. odbyła się procesja eucharystyczna, zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Następnie wierni ucałowali relikwie św. Jana Marii Vianneya. Sanktuarium w Mzykach erygował w 2009 r. ówczesny metropolita częstochowski, obecnie abp senior Stanisław Nowak. Charyzmatem tego miejsca jest modlitwa w intencji kapłanów, osób życia konsekrowanego i powołań kapłańskich oraz zakonnych. MO  

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=95449
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola