Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Choinki zostały nagrodzone!

Data publikacji: 2019-01-08, Data modyfikacji: 2019-01-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Konkurs na najpiękniej przystrojoną choinkę w jasnogórskim wieczerniku został rozstrzygnięty o poranku 8 stycznia. To już jedenasta edycja konkursu. Ci, którzy nie bali się zimna przybyli dziś rano na Jasną Górę, aby usłyszeć wyniki tegorocznego konkursu. Niektórzy musieli pokonać długą drogę. [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2019/01/1_konkurs_choinkowy_jolanta_kus_08_01_19.mp3] Organizatorami konkursu są: przeor Jasnej Góry, o. Marian Waligóra wraz ze wspólnotą ojców i braci paulinów, radio Jasna Góra i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. W wieczerniku stanęło jak zwykle 40 drzewek podarowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach. W tym roku do udziału w konkursie na przystrojenie drzewek zgłosiło się 26 szkół i 14 przedszkoli. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił Oktet Jasnogórski. Mówi kapelmistrz zespołu, Marek Piątek: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2019/01/2_konkurs_choinkowy_marek_piatek_08_01_19.mp3] Na wyniki czekało wiele osób, a wśród nich dzieci: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2019/01/3_konkurs_choinkowy_dzieci_08_01_19.mp3] Podczas finału konkursu głos zabrał o. Andrzej Grad: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2019/01/4_konkurs_choinkowy_o_andrzej_grad_08_01_19.mp3] Pielgrzymi oddali w sumie ponad 30 tysięcy ważnych głosów. Laureatami konkursu zostali kolejno: I miejsce – choinka nr 15 udekorowana przez Przedszkole w Węglowicach, II miejsce – choinka nr 20 udekorowana przez Fundację „Twój Rozwój” Klub Pszczółki w Częstochowie, III miejsce – choinka nr 17 udekorowana przez Niepubliczne Przedszkole Olka Klepacza w Częstochowie i „Klepaczówkę” w Wierzchowisku. Wszystkim laureatom gratulujemy! KF

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=114545
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola