Belka
Wtorek, 28 Czerwca 2022   imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Częstochowa: Ogromna inwestycja Stoelzle

Data publikacji: 2022-05-19, Data modyfikacji: 2022-05-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Częstochowa: Ogromna inwestycja Stoelzle

17 maja w siedzibie Stoelzle Częstochowa odbyło się wkopanie szklanego kamienia węgielnego pod budowę nowej wanny szklarskiej, pieca szklarskiego oraz linii technologicznych.

 

Jest to kolejna inwestycja, po Centrum Logistycznym i uruchomieniu nowej linii produkcyjnej w dziale dekoracji, która pochłonie łącznie 202 miliony złotych. Projekt realizowany jest w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W otwarciu udział wzięli m.in. prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, jego zastępcy Piotr Grzybowski i Bartłomiej Sabat, prezes Zarządu Stoelzle Częstochowa Artur Wołoszyn, przedstawiciele głównych wykonawców projektu oraz pracownicy firmy Stoelzle.

Spotkanie z dziennikarzami odbyło się na terenie zakładu przy ul. Warszawskiej obok dobudowywanej, specjalnie w ramach tej inwestycji hali produkcyjnej. Wydajniejsza o 40% wanna zastąpi dotychczasową o wydajności 340 ton i pozwoli uruchomić trzy nowe linie produkcyjne. Budowa potrwa łącznie 78 dni.

– Budowa wanny szklarskiej jest kolejnym etapem w realizacji strategii rozwoju naszej firmy. Przyszedł czas na zapowiadaną budowę wanny i pozostałej infrastruktury technologicznej z nią związanej, czyli trzeci kluczowy etap. Inwestycja ta, a przede wszystkim czas jej realizacji, stanowi dla nas ogromne wyzwanie. Jednak planowaliśmy ją ponad dwa lata i mogę stwierdzić, że jesteśmy do tego dobrze przygotowani. Ponieważ budujemy wannę większą aż o 140 ton będziemy mogli uruchomić nowe i szybsze linie produkcyjne. Możemy znacznie zwiększyć nasze portfolio produktowe dla aktualnych klientów, a także pozyskać nowych, globalnych - mówił Artur Wołoszyn, prezes Stoelzle Częstochowa.

Prezes chwalił współpracę i kontakty z samorządem, podkreślając, że Miasto tworzy odpowiednie środowisko biznesowe.

- To zasługa wszystkich pracowników, dzięki którym udało się zdobyć zaufanie właściciela i w efekcie  podejmowane są decyzje o kolejnej rozbudowie zakładu. To zaangażowanie przekłada się na sukces całego Stoelzle. Każdy chce z Wami współpracować, czego dowodem samorząd, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Business Centre Club i organizacje zrzeszające przedsiębiorców. Gratuluję i dziękuję, bo z inwestycji korzystają nasze firmy, które zaprosiliście do realizacji w tym trudnym dla rynku czasie, gdzie trudno o dostawy – komentował sukces spółki prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

W obszarze produkcji szkła opakowaniowego częstochowska wanna szklarska będzie jedną z największych wanien w Europie i największą w całej grupie Stoelzle. W związku z inwestycją firma zapowiada wzrost zatrudnienia o kilkadziesiąt miejsc pracy. Wykonawcami projektu są głównie polskie, regionalne firmy, m.in.: TechGlass, Zremb i El-Logic, czy Forglass.

Przypomnijmy, że niedawno Stoelzle Częstochowa rozszerzyło swoje możliwości w zakresie dekoracji o nowoczesną linię Spray, czwartą już linię tego typu w zakładzie. Koszt inwestycji to 1 mln euro.
Nowa linia w dziale dekoracji jest najnowocześniejsza we wszystkich aspektach technicznych, takich jak wydajność, automatyzacja, ale także w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wyposażona jest w automatyczny system załadunku i rozładunku oraz wykorzystuje szybkie utwardzanie lampami na podczerwień, co dodatkowo zwiększa wydajność produkcyjną firmy. Linia może osiągnąć dzienną wydajność ponad 100 tys. butelek i jest technicznie przystosowana do dekoracji opakowań szklanych o wielkości do 200 mm, czyli głównie produktów perfumeryjnych i kosmetycznych oraz butelek farmaceutycznych.
W ciągu ostatnich kilku lat zapotrzebowanie na dekorowane opakowania szklane stale rośnie, dlatego Stoelzle będzie teraz w stanie zwiększyć swoje moce produkcyjne dla szerszej gamy segmentów na rynkach międzynarodowych.
Inwestycje w zrównoważone technologie i procesy stanowią integralną część strategii CSR Stoelzle Glass Group, której celem jest ograniczenie o 50% do 2030 r., a do 2050 r. osiągnięcie neutralności pod względem emisji CO2.
W ubiegłym roku Stoelzle Glass Group opracowała innowacyjną i przyjazną dla środowiska farbę drukarską, która pochodzi w pełni z opon wycofanych z eksploatacji. Oznacza to, że klienci mogą korzystać z ekologicznego czarnego atramentu, przyczyniając się jednocześnie do ograniczenia ilości odpadów i zużycia cennego surowca, jakim jest węgiel.

STOELZLE CZĘSTOCHOWA to największa z siedmiu spółek należących do Stoelzle Glass Group. Firma dostarcza na światowe rynki prestiżowe opakowania szklane dla największych światowych marek z branży spirytusowej, kosmetycznej, farmaceutycznej i spożywczej. Częstochowski zakład oferuje usługi dekoracji szkła. Stoelzle Częstochowa i jej obszar konstrukcyjno-projektowy zapewnia klientom indywidualne kreowanie produktów szklanych zgodnych z aktualnymi trendami.
Firma posiada certyfikaty jakościowe: ISO 9001, ISO 45001 oraz BRC/IoP normy dla opakowań żywnościowych.

, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola