Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Częstochowa: Shrines of Europe na www

Data publikacji: 2018-10-29, Data modyfikacji: 2018-10-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Częstochowa: Shrines of Europe na www

Najważniejsze miasta pielgrzymkowe kultu maryjnego w Europie mają swoją wspólną nową stronę, m.in. z informacjami o najważniejszych zabytkach, możliwościach dojazdu i kalendarium wydarzeń.

Grupa robocza „Shrines of Europe“ powstała w 1996 r. łącząc główne europejskie ośrodki pielgrzymkowe: Altötting, Częstochowę, Lourdes, Loreto i Fatimę. W 2004 r. do Grupy dołączył austriacki ośrodek pielgrzymkowy Mariazell. Najmłodszym członkiem stowarzyszenia jest szwajcarskie Einsiedeln (2017).

Podczas spotkania Grupy roboczej w Einsiedeln zdecydowano o opracowaniu wspólnej koncepcji marketingowej. Obecnie „Shrines of Europe” zyskało nową stronę internetową, na której pielgrzymi i turyści mogą znaleźć informacje o historii każdego z ośrodków, najważniejszych zabytkach i wydarzeniach. Jest na niej także kalendarium wydarzeń w miastach sanktuariach, przydatne dla biur podróży. Ponadto zainteresowani znajdą tam galerię zdjęć, wideofilmy, najlepsze opcje dojazdu do każdego sanktuarium oraz informacje o wspólnych projektach i wydarzeniach.

Podczas roboczego spotkania w październiku w Mariazell przedstawiciele miast członkowskich Shrines of Europe zaprezentowali nową stronę internetową, rozmawiali również o przyszłych wspólnych inicjatywach.

UM Częstochowa, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola