Belka
Wtorek, 28 Czerwca 2022   imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

CZĘSTOCHOWSCY DROGOWCY GOTOWI NA ZIMĘ… W KWIETNIU

Data publikacji: 2022-04-01, Data modyfikacji: 2022-04-01
A A AWydrukDrukuj  
 
CZĘSTOCHOWSCY DROGOWCY GOTOWI NA ZIMĘ… W KWIETNIU

Już w czwartek wieczorem pojazdy zimowego oczyszczania postawiono w stan gotowości. Bo prognozy są jakie są. A jak widać za oknem, to nie primaaprilisowy żart…

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie informuje, że już w czwartkowy wieczór, 31 marca, gotowa do wyjazdu na miejskie ulice była specjalistyczna flota pojazdów wykonawcy zimowego oczyszczania. Prognozy pogody wskazywały bowiem, że w nocy z czwartku na piątek miały się rozpocząć intensywne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, w końcu śniegu – i jak widać, tak się stało…

Załamanie pogody ma się utrzymać przez kilka dni. Na domiar złego – temperatura ma spadać nocami poniżej zera, a więc opady mogą zamarzać. Służby drogowe w Częstochowie są na to przygotowane. Niezbędne w takich warunkach prace obejmą ulice, chodniki i mosty.

Formalnie rzecz biorąc, drogowa ,,akcja zima” miała się zakończyć z końcem marca. Aura jednak wymusza przedłużenie tego kosztownego przedsięwzięcia. A w związku z tym przez kilka dni będą wstrzymane lub ograniczone pozimowe porządki na miejskich drogach – te już rozpoczęte i te planowane.

Miejski Zarząd Dróg namawia też, aby – jak to się mówi – ,,zdejmować nogę z gazu”. Teraz są ku temu jeszcze ważniejsze powody niż zazwyczaj…

, Źródło artykułu: Urząd Miasta Częstochowy
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola