Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień Pszczoły w Bibliotece

Data publikacji: 2018-08-08, Data modyfikacji: 2018-08-09
A A AWydrukDrukuj  
 
8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. To nietypowe święto w Polsce obchodzone jest już po raz szósty. Po raz pierwszy odbyło się w sierpniu 2013 r. Misją Wielkiego Dnia Pszczół jest ich ochrona i uświadamianie społeczeństwa nad ich znaczeniem w naszym życiu. To ogólnopolskie wydarzenie łączy dobrą zabawę i edukację. Nie zabrakło ich dzisiaj w Bibliotece Publicznej Filia nr 21. Mówi Magdalena Toborek: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/1-dzien-pszczol.mp3] Autorzy prac powiedzieli nam także, z jakich materiałów korzystali tworząc pszczoły: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/2-dzien-pszczoly.mp3] Pszczoły są obecne w życiu człowieka od tysięcy lat. W Polsce mamy blisko 470 gatunków pszczół. Nie wszyscy wiedzą, że nazwa „pszczoła” oznacza wiele gatunków owadów zapylających, należących do nadrodziny pszczół, takich jak: pszczolinki, trzmiele, murarki, makatki, a także pszczoła miodna i wiele innych. Od lat 90. pszczelarze na świecie obserwują bardzo niepokojące zjawisko, które może być tragiczne w skutkach dla całego ekosystemu. Chodzi o tajemnicze wymieranie i znikanie pszczół. Największe zagrożenie dla pszczół stanowią środki ochrony roślin, choroby oraz ograniczony dostęp do zróżnicowanego pokarmu. PNP

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=95896
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola