Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Filozof, karmelitanka, dziewica, męczennica - Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża

Data publikacji: 2018-08-08, Data modyfikacji: 2018-08-09
A A AWydrukDrukuj  
 
9 sierpnia obchodzimy Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – patronki Europy oraz Duszpasterstwa Akademickiego Emaus w Częstochowie. Była wybitną uczoną i poszukującą prawdy, która oddała życie za Chrystusa w obozie w Auschwitz. Współcześni studenci i profesorowie mogą się od tej świętej wiele nauczyć. Mówi proboszcz Personalnej Parafii Akademickiej w Częstochowie ks. Rafał Grzesiak: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/1EMAUS_GRZESIAK_8_08_2018.mp3] Msza św. w Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża zostanie odprawiona w kościele Duszpasterstwa Akademickiego Emaus o 19.00. MO foto: doxa.fm

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=95937
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola