Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat brzeźnicki

Data publikacji: 2018-08-08, Data modyfikacji: 2018-08-09
A A AWydrukDrukuj  
 
W środę 8 sierpnia w ramach 24. dnia „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” kapłani wraz ze świeckimi pielgrzymowali pomiędzy parafiami w dekanacie brzeźnickim. Wielka inicjatywa modlitewna kapłanów Kościoła częstochowskiego rozpoczęła się od Mszy św. o godzinie 8.00 w parafii Opatrzności Bożej w Strzelcach Wielkich. Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Przybylski: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/1_Modlitwa_serc_i_stop_DZIEN_24_bp_Andrzej_Przybylski.mp3] Każdemu dniu pielgrzymowania w intencji powołań kapłańskich i zakonnych towarzyszy myśl św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Mówi ks. prof. Marian Duda, inicjator „Modlitwy serc i stóp kapłańskich”: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/2_Modlitwa_serc_i_stop_DZIEN_24_ks_Marian_Duda.mp3] Po Mszy św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego pielgrzymi wyruszyli w kierunku parafii św. Marcina Biskupa i Wyznawcy w Wiewcu. Mówi ks. Alfred Piśniak, emerytowany proboszcz parafii: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/3_Modlitwa_serc_i_stop_DZIEN_24_ks_Alfred_Pisniak.mp3] Jednym z pielgrzymów był również ks. Stanisław Fit, emerytowany proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Dworszowicach Kościelnych: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/4_Modlitwa_serc_i_stop_DZIEN_24_ks_Stanislaw_Fit.mp3] W pierwszym, 6-kilometrowym odcinku, od parafii w Strzelcach Wielkich do Wiewca uczestniczyła również 20-osobowa grupa parafian: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/5_Modlitwa_serc_i_stop_DZIEN_24_ludzie.mp3] W ramach pielgrzymowania przez dekanat brzeźnicki uczestnicy „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” przemierzyli około 35 km. Dziś pielgrzymowali również ks. Andrzej Chwał, ks. Wiesław Sochański, ks. Tomasz Śleziak, ks. Grzegorz Kośny i dr Janusz Wojtyna (asystent pielgrzymowania). W czwartek 9 sierpnia pielgrzymka przejdzie przez dekanat sulmierzycki. PK

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=95918
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola