Belka
Niedziela, 21 Kwietnia 2019   imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat gorzkowicki

Data publikacji: 2018-08-11, Data modyfikacji: 2018-08-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Deszcz, deszcz i jeszcze raz deszcz towarzyszył uczestnikom 27. dnia „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”. W sobotę 11 sierpnia pielgrzymowali po parafiach dekanatu gorzkowickiego. W modlitwę włączył się m.in. o. Przemysław Lutyński – proboszcz parafii Zesłania Ducha Świętego w Bęczkowicach, kustosz tamtejszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, ojciec duchowny dekanatu gorzkowickiego, należący do Instytutu Ojców Szensztackich. O. Lutyński bardzo cieszył się z udziału w pokutnej pielgrzymce i modlitwie: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/1_Modlitwa_serc_i_stop_o_Przemyslaw_Lutynski-DZIEN_27.mp3] Ks. dr Andrzej Kuliberda – wikariusz biskupi ds. duszpasterskich – odniósł się do fragmentu Ewangelii z dnia (Mt 17, 14-20), w którym Jezus zarzuca uczniom brak wiary: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/2_Modlitwa_serc_i_stop_ks_Andrzej_Kuliberda-DZIEN_27.mp3] Na malejącą liczbę powołań wskazał ks. Grzegorz Patek – wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach. Zwrócił również uwagę na bardzo ważne miejsce w kontekście odkrywania powołania do kapłaństwa, jakim jest Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bęczkowicach: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/3_Modlitwa_serc_i_stop_ks_Grzegorz_Patek-DZIEN_27.mp3] W „Modlitwę serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” włączył się także tegoroczny neoprezbiter – ks. Wojciech Biś. Jak twierdzi, kapłan powinien zachęcać innych do wstąpienia na drogę powołania świadectwem swojego życia. Ks. Biś udziela również cennych wskazówek niezdecydowanym co do wyboru drogi życiowej: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/4_Modlitwa_serc_i_stop_ks_Wojciech_Bis-DZIEN_27.mp3] 11 sierpnia pielgrzymowali: ks. Andrzej Kuliberda, ks. Andrzej Molenda, ks. Zygmunt Błaszczyk, o. Przemysław Lutyński, ks. Robert Foryś, ks. Łukasz Dybowski, ks. Szczepan Sowa, ks. Robert Glen, ks. Tomasz Krupa, ks. Wojciech Biś i dr Janusz Wojtyna (asystent pielgrzymowania). Pierwsza grupa wyruszyła z parafii św. Stanisława BM w Ręcznie. Pielgrzymujący zatrzymywali się na modlitwę: w kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Łękach Szlacheckich, w kaplicy na Pociesznej Górce w Bęczkowicach, w kościele św. Izydora Oracza w Krzemieniewicach i w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach. Druga grupa rozpoczęła wędrowanie w parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Gomunicach i pielgrzymowała przez następujące parafie: św. św. ap. Piotra i Pawła w Kamieńsku, św. Józefa Oblubieńca NMP w Gorzędowie i NMP Nieustającej Pomocy w Chrzanowicach, aby zakończyć marsz również w parafii w Gorzkowicach. 12 sierpnia kapłani będą pielgrzymować przez dekanat kodrąbski. Maciej Orman  

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=96270
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola