Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat NMP Pocieszenia w Wieluniu

Data publikacji: 2018-08-03, Data modyfikacji: 2018-08-03
A A AWydrukDrukuj  
 
„W niebie nie będzie spojrzeń obojętnych gdyż wszyscy wybrani poznają, że zawdzięczają sobie nawzajem łaski które im wysłużyły koronę” – to myśl św. Teresy od Dzieciątka Jezus na 19 dzień „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”, która w piątek 3 sierpnia przeszła przez dekanat NMP Pocieszenia w Wieluniu. Pielgrzymka była podzielona na dwie trasy. Pierwsza rozpoczęła się w Białej od Mszy św. o godzinie 7.00, po Eucharystii kapłani wyruszyli w kierunku Łyskorni, Naramic i parafii w Chojnach, gdzie zakończyli swoją trasę. Druga grupa uczestniczyła w Eucharystii o 7.00 w parafii w Kadłubie, z której pielgrzymi poszli w kierunku Gaszyna, trzech wieluńskich parafii  (św. Barbary, św. Józefa i Nawiedzenia NMP), a następnie przez parafie w Dąbrowie i Raczynie do Czarnożył. Mówi ks. Mirosław Rapcia, proboszcz parafii św. Piotra w okowach w Białej: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/1_Modlitwa_serc_i_stop_DZIEN_19_ks_Miroslaw_Rapcia.mp3] Jak podkreśla ks. Józef Ogorzały, proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Łyskorni, pielgrzymka kapłanów jest również okazją do przypomnienia sobie o swoim powołaniu: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/2_Modlitwa_serc_i_stop_DZIEN_19_ks_Jozef_Ogorzaly.mp3] Wśród pielgrzymów po dekanacie NMP Pocieszenia w Wieluniu był również neoprezbiter, ks. Damian Magiera: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/3_Modlitwa_serc_i_stop_DZIEN_19_ks_Damian_Magiera.mp3] W sobotę kapłani wyruszą po drugim wieluńskim dekanacie – dekanacie św. Wojciecha w Wieluniu. Pielgrzymi wyruszą w dwóch trasach. Pierwsza z nich rozpocznie się od Mszy św. o godzinie 8.00 w parafii św. Andrzeja Boboli w Masłowicach pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego, a druga – od Eucharystii o 7.00 w parafii św. Stanisława BM w Wieluniu. Zdjęcia: ks. prof. Marian Duda, Paweł Kmiecik

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=95207
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola