Belka
Piątek, 19 Października 2018   imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat osjakowski

Data publikacji: 2018-08-05, Data modyfikacji: 2018-08-06
A A AWydrukDrukuj  
 
  Trwa pielgrzymowanie kapłanów przez archidiecezję częstochowską. 5 sierpnia księża szli przez dekanat osjakowski. Pielgrzymka prowadziła dwiema trasami. Pierwszą od 6.00 rano szli ks. Szymon Gołuchowski z ks. Markiem Batorem, a prowadziła z Ostrówka k. Wielunia (kościół Przenajświętszej Trójcy) przez Czernice (NMP Matki Kościoła), Osjaków (św. Kazimierza), kończąc ponad dwudziestokilometrowy (22,6 km) szlak w miejscowości Drobnice (NMP Śnieżnej). Druga z tras rozpoczęła się Mszą św. w kościele Narodzenia NMP w Szynkielowie. Eucharystii przewodniczył abp senior Stanisław Nowak, a z nim przy ołtarzu stanęli ks. Zbigniew Trała i ks. Marian Duda. Po Mszy św. pielgrzymi, którym towarzyszyli m.in. Jolanta Śmigiera i Zdzisława i Grzegorz Tomczykowie wyruszyli z Szynkielowa do Konopnicy (kościół św. Rocha), następnie zatrzymywali się w miejscowości Chorzyna Dąbrówki (Św. Maksymiliana Marii Kolbego), gdzie spotkali się z ks. Szymonem Gołuchowskim, który – zakończywszy pierwszy etap pielgrzymowania – przeszedł jeszcze z Radoszewic (Niepokalanego Poczęcia NMP) do Chorzyny. Abp senior Stanisław Nowak modląc się w Szynkielowie przed wyruszeniem w drogę wskazywał m.in. na konieczność nieustannej modlitwy wszystkich członków Kościoła o powołania, „abyśmy mieli tych, którzy będą łamać chleb, który daje nam życie wieczne”. [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/abp_senior_Nowak_05_08_2018.mp3] Dyrektor częstochowskiej Caritas, ks. Marek Bator, włączając się we wspólną pokutną drogę księży, zauważył, że abp Wacław Depo od lat zaprasza ludzi do modlitwy o powołania, wyruszenie samych księży w drogę stało się elementem dopełniającym tę prośbę: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/ks_Marek_Bator_05_08_2018.mp3] Idący z modlitwą ks. Jacek Fryś, proboszcz parafii w Szynkielowie, mówiąc o powołaniach kapłańskich wskazywał także na misyjną rolę Kościoła, która się nigdy nie kończy: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/ks_Jacek_Frys_Szynkielow_05_08_2018.mp3] Ks. prof. Marian Duda zaznaczył, że pielgrzymka jest widomym znakiem, prowokacją do stawiania sobie pytań – czy to nie o mnie Bóg się dopomina? [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/ks_Marian_Duda_Szynkielow_05_08_2018.mp3] W sumie pielgrzymi 5 sierpnia przeszli ponad czterdzieści kilometrów (42,4 km) o chlebie i wodzie modląc się o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego, zatrzymując się w każdym z kościołów z wołaniem o powołania z poszczególnych parafii.   AM

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=95508
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola