Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat rozprzański

Data publikacji: 2018-08-10, Data modyfikacji: 2018-08-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Gmina Rozprza i gmina Wola Krzysztoporska w powiecie piotrkowskim – to okolice, przez które w piątek 10 sierpnia przemierzała „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”. W pielgrzymce przez dekanat rozprzański nie mógł uczestniczyć abp senior Stanisław Nowak – duchowo pielgrzymował witając zbliżającą się do Częstochowy pieszą pielgrzymkę z Krakowa: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/1_Modlitwa_serc_i_stop_DZIEN_26_abp_Stanislaw_Nowak.mp3] Ks. prof. Marian Duda, inicjator akcji, mówi o dzisiejszej myśli św. Teresy od Dzieciątka Jezus, której relikwie towarzyszą pielgrzymującym kapłanom: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/2_Modlitwa_serc_i_stop_DZIEN_26_ks_Marian_Duda.mp3] Piątkowa pielgrzymka rozpoczęła się od Mszy św. o godzinie 7.00 w parafii Przenajświętszej Trójcy w Bogdanowie. Homilię w trakcie Eucharystii wygłosił ks. Zbigniew Biedroń: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/Modlitwa_serc_i_stop_DZIEN_26_HOMILIA_ks_Zbigniew_Biedron.mp3] O bogdanowskiej parafii mówi jej proboszcz, ks. Wojciech Gonera: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/3_Modlitwa_serc_i_stop_DZIEN_26_ks_Wojciech-Gonera.mp3] O swojej odpowiedzi na kapłańskie powołanie mówi ks. Tomasz Błaszczyk, wikariusz parafii w Bogdanowie: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/4_Modlitwa_serc_i_stop_DZIEN_26_ks_Tomasz_Blaszczyk.mp3] O emocjach i myślach towarzyszących wstąpieniu do Wyższego Seminarium Duchownego mówi ks. Rafał Środa, neoprezbiter i wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Woli Krzysztoporskiej: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/5_Modlitwa_serc_i_stop_DZIEN_26_ks_Rafal_Sroda.mp3] Jak z kolei mówi ks. Dawid Szymoniak, wikariusz parafii Narodzenia NMP w Rozprzy, wstąpienie do seminarium nie oznacza natychmiastowego zostania kapłanem – to początek głębokiego rozeznawania swojego powołania: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/6_Modlitwa_serc_i_stop_DZIEN_26_ks_Dawid_Szymoniak.mp3] Uczestnicy „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” pielgrzymują od parafii do parafii modląc się, poszcząc o chlebie i wodzie oraz niosąc krzyż z napisem „Jezus: szukam właśnie Ciebie”. Mówi ks. Grzegorz Paszka, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Lubieniu: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/7_Modlitwa_serc_i_stop_DZIEN_26_ks_Grzegorz_Paszka.mp3] W sobotę 11 sierpnia kapłańska pielgrzymka przejdzie przez dekanat gorzkowicki, a w niedzielę 12 sierpnia – dekanat kodrąbski. PK

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=96192
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola