Belka
Piątek, 19 Kwietnia 2019   imieniny: Adolf, Leon, Tymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejny koncert w ramach Częstochowskich Dni Muzyki Organowej

Data publikacji: 2018-10-13, Data modyfikacji: 2018-10-14
A A AWydrukDrukuj  
 
W sobotę 13 października w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbył się kolejny koncert w ramach Częstochowskich Dni Muzyki Organowej. Swój Recital zaprezentował na organach niemiec, Michael Utz. Był to przedostatni z przygotowanych na tegoroczną edycję koncertów. – Mamy dziś wyjątkowego gościa, który zaprezentował program z różnych epok, przekrojowy i ciekawy. Mam nadzieje, że przy każdym koncercie trzymamy pewien poziom, a w przyszłości może uda nam się poszerzyć tę formułę. Ciekawe jest też to, że podczas tego festiwalu prezentujemy na koncertach materiał, który jeszcze nie tak dawno był wykonywany podczas liturgii – mówi Jan Mroczek, kierownik artystyczny festiwalu. Finał festiwalu już jutro. W koncercie kameralnym „Barock Tune” wystąpią Benedykt Matusik (trąbka) Wacław Mulak (trąbka), Tomasz Sobaniec (kotły), Jan Mroczek (organy). – Prowadzenie tych koncertów to zadanie, które sprawia mi ogromną przyjemność i satysfakcję. Możliwość kontaktu z publicznością i uczestniczenia w tych wspaniałych koncertach to dla mnie wielka radość. Prezentowana muzyka jest skomplikowana i często doceniana głównie przez znawców, ale zauważam, że z roku na rok pojawia się coraz więcej osób, które dopiero poznają muzykę organową. Pokazuje to, że Częstochowskie Dni Organowe propagują w mieszkańcach tego miasta muzykę na wysokim poziomie – mówi Beata Młynarczyk, teoretyk muzyki, prowadząca koncerty. Michael Utz studiował muzykę kościelną, dyrygenturę i organy w Hanowerze, Berlinie i Groningen. W czasie swej działalności zawodowej w Berlinie był organistą, współpracownikiem Chóru Narodowego i Katedralnego oraz pedagogiem w Uniwersytecie Sztuki. Od roku 2003 jest kantorem w kościele opactwa Brauweiler w Kolonii, będąc także dyrektorem artystycznym cyklu „Koncerty organowe w opactwie Brauweiler“ oraz odbywającego się na wolnym powietrzu festiwalu „classic night“. Zajmuje się również szeroko pojętą praktyką chóralną, prowadząc od roku 2009 chór w Leverkusen. Michael Utz był finalistą Międzynarodowego Konkursu Organowego w Dublinie. Koncertował w wielu krajach Europy oraz w Tanzanii i Japonii.

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=104617
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola