Belka
Niedziela, 21 Kwietnia 2019   imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Marek Balt: Skandaliczne wydarzenia w Sejmiku Śląskim to przełom na scenie politycznej w regionie. Tylko SLD okazał się skutecznym anty-pisem!

Data publikacji: 2018-11-30, Data modyfikacji: 2018-11-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Mimo silnej częstochowskiej reprezentacji wśród radnych oraz mimo strategicznej decyzji przedstawicieli SLD i PSL o kontynuacji koalicji z połączonymi siłami Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, to PiS przejął władzę w samorządzie Sejmiku Województwa Śląskiego. Było to możliwe dzięki zmianie barw partyjnych tuż po wyborach przez radnego Kałużę z Koalicji Obywatelskiej. Co ta bulwersująca opinię publiczną i wyborców sytuacja oznacza dla miasta i regionu? Wyjaśnia to w rozmowie z naszą redakcją Marek Balt, częstochowianin, przewodniczący wojewódzkich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej i wiceszef SLD na kraj.

Pełna treść wiadomości na: wczestochowie.pl/artykul/31779,marek-balt--skandaliczne-wydarzenia-w-sejmiku-slaskim-to-przelom-na-scenie-politycznej-w-regionie.-tylko-sld-okazal-sie-skutecznym-anty-pisem-
wczestochowie.pl, Źródło artykułu: wczestochowie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola