Belka
Niedziela, 21 Kwietnia 2019   imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Miłość jest tu i teraz" - spotkanie z ks. A. Paśnikiem

Data publikacji: 2018-11-19, Data modyfikacji: 2018-11-20
A A AWydrukDrukuj  
 
„Obietnica. Historia, którą napisało życie”, „Znamię”, „Dar”, „Lęk”, „Miłość” – to lektury obowiązkowe, nawet dla osób, które nie narzucają się Panu Bogu czy Kościołowi. O swoich książkach i niełatwych doświadczeniach życiowych w auli Radia FIAT w poniedziałek, 19 listopada opowiadał ks. Arkadiusz Paśnik. Proboszcz lubelskiej parafii św. Michała Archanioła wytłumaczył, jak zaczęła się jego przygoda jako autora. Nie brakowało tutaj bolesnych wspomnień, m.in. dotyczących zesłania jego babci na Syberię: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/11/1SPOTKANIE_PASNIK_19_11_2018.mp3] Ks. Arkadiusz Paśnik pisze i mówi szczerze do bólu, dzieląc się świadectwem wielu trudnych momentów ze swojego życia. Nie ucieka przed tym, co bolesne, ale nie posuwa się też do ekshibicjonizmu. Jak sam podkreślił to „prawda tworzy więź”. Podczas poniedziałkowego spotkania ks. Paśnik zwrócił uwagę na fakt, że nawet „lęk jest łaską”, a „żeby coś dać, trzeba coś odsłonić”. Autor wspomnianych wcześniej bestsellerów twierdzi, że nie da się tak do końca uzdrowić człowieka. „Można go nauczyć żyć z raną”. Ks. Arkadiusz Paśnik powiedział też, że „miłość to serdeczna obecność”, która przejawia się również w tym, że niczego nie narzuca. Ks. Paśnik stwierdził, że jako terapeuta uzależnień nie uzdrawia, ale po prostu idzie z ludźmi i towarzyszy im. Na zakończenie swoich opowieści, które często były po prostu świadectwem życia, ks. Arkadiusz zacytował słowa św. Teresy z Lisieux, kierując je również jako życzenia do uczestników spotkania: „Największym zwycięstwem jest pokonanie siebie”. Uczestnicy spotkania mieli również okazję do zadawania pytań ks. Arkadiuszowi. Kiedy padło pytanie, czym jest powołanie, w odpowiedzi ks. Paśnik zacytował fragment książki „Dar”: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/11/3SPOTKANIE_PASNIK_POWOLANIE_19_11_2018.mp3] Ks. Arkadiusz Paśnik przyznał, że lektura książek jest niekiedy terapią, z czego bardzo się cieszy: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/11/5SPOTKANIE_PASNIK_ROZMOWA_19_11_2018.mp3] Anielskim głosem i znakomitym kunsztem instrumentalistki spotkanie oprawiła Agnieszka Fiuk, która wykonała kilka psalmów: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/11/4SPOTKANIE_PASNIK_FIUK_19_11_2018.mp3] Dyrektor Edycji Świętego Pawła, ks. Daniel Łuka, wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na wydanie książek ks. Paśnika: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/11/2SPOTKANIE_PASNIK_LUKA_19_11_2018.mp3] Po spotkaniu jego uczestnicy byli bardzo zadowoleni, poruszeni i ubogaceni duchowo, czego dowodem są następujące wypowiedzi: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/11/6SPOTKANIE_PASNIK_UCZESTNICY_19_11_2018.mp3] W spotkaniu autorskim z ks. Arkadiuszem Paśnikiem uczestniczył dyrektor Radia FIAT, ks. Piotr Zaborski, a poprowadziła je Aleksandra Mieczyńska, wicedyrektor rozgłośni oraz prezes Stowarzyszenia na Fali. foto: Zbyszek Derda tekst: Maciej Orman

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=108880
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola