Belka
Wtorek, 16 Października 2018   imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nie pytajmy dlaczego, pytajmy dla kogo? - abp Depo do chorych

Data publikacji: 2018-09-14, Data modyfikacji: 2018-09-15
A A AWydrukDrukuj  
 
W archidiecezji częstochowskiej w dniach od 12 do 20 września odbywają się Pielgrzymki Chorych i Starszych Wiekiem. Z chorymi, którzy gromadzą się w wyznaczonych świątyniach spotykają się częstochowscy biskupi. W piątek 14 września w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wieluniu abp Wacław Depo, metropolita częstochowski przewodniczył Eucharystii w intencji chorych i cierpiących transmitowanej na antenie Radia Fiat. Całość homilii do odsłuchania: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/09/wielun_homilia_depo.mp3] Z chorymi modlił się także abp senior Stanisław Nowak, który przewodniczył Eucharystii w Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach i wygłosił homilię: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/09/Gidle_kazanie_abpNowak.mp3] Początki Pielgrzymek Chorych w archidiecezji częstochowskiej, w takim kształcie jak obecnie, sięgają roku 1993. Ich inicjatorem był abp Stanisław Nowak pierwszy metropolita częstochowski. Krzysztof Kolanus

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=100705
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola