Belka
Czwartek, 22 Listopada 2018   imieniny: Cecylia, Jonatan, Stefan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nuncjusz Apostolski na Jasnej Górze

Data publikacji: 2018-08-08, Data modyfikacji: 2018-08-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Sierpień to czas szczytu pielgrzymkowego. Na Jasną Górę przybywają kolejni pątnicy, zarówno indywidualni, jak i w zorganizowanych grupach. 8 sierpnia jednym z nich był Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, który 6 sierpnia obchodził drugą rocznicę mianowania na ten urząd. Ks. abp przedstawił intencje, z którymi przybył do Matki Bożej: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/1PIELGRZYMKA_PENNACCHIO_8_08_2018.mp3] Abp Salvatore Pennacchio 8 sierpnia przewodniczył w południe Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej. MO tłumaczenie: ks. Karol Łapiński

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=95915
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola