Belka
Środa, 24 Kwietnia 2019   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Otwarto Poradnię metadonową w Częstochowie

Data publikacji: 2018-09-06, Data modyfikacji: 2018-09-06
A A AWydrukDrukuj  
 
W Częstochowie powstała Poradnia metadonowa, druga w województwie śląskim po Chorzowie, która prowadzi leczenie substytucyjne. Leczenie substytucyjne jest stosowaną w uzależnieniu od opioidów formą opieki medycznej wykorzystującą do leczenia substancję o właściwościach i działaniu podobnym do właściwości i działania narkotyku, który spowodował uzależnienie. Mówi Karolina Rakocz, terapeuta uzależnień. [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/09/metadon.mp3] Poradnia metadonowa mieści się na ul. Limanowskiego 15. Pacjenci przyjmowani są w czwartki od godz. 15.30 do 19.00. Więcej na temat Poradni metadonowej w Częstochowie usłyszą Państwo w audycji „Oblicza Uzależnień” na antenie Radia FIAT w piątek (07 września) o godz. 13.30 na 94,7 FM.   fot. Andrzej Szkocki

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=99654
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola