Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Otwarto wystawę konkursu "Człowiek dobry jak chleb"

Data publikacji: 2018-10-30, Data modyfikacji: 2018-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Zakończył się Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Człowiek dobry jak chleb”. W poniedziałek 29 października w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie otwarto wystawę prac uczestników konkursu. Mówi Marcin Szpądrowski, członek jury, artysta fotografik i Prezes Fundacji Festiwal Sztuki Fotoreportażu: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/10/1_Dobry_jak_chleb_Marcin_Szpadrowski.mp3] Jak mówi Marcin Szpądrowski, fotografie przedstawiają wiele różnorodnych scen z codziennego życia: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/10/2_Dobry_jak_chleb_Marcin_Szpadrowski.mp3] W jury zasiadła również Aleksandra Kowalska, artysta plastyk, koordynator konkursu i asystent muzealny Muzeum Regionalnego im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/10/3_Dobry_jak_chleb_Aleksandra_Kowalska.mp3] W ramach uroczystości otwarcia wystawy konkursowej odbył się również recital Magdaleny Michalak, Dawida Gawina, Marcina Mygi i Bartosza Sadleja. Jak podkreśla Krzysztof Witkowski, właściciel Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, słowa św. Brata Alberta nawołujące do tego, aby być „dobrym jak chleb” mają związek z życiem Papieża Polaka: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/10/4_Dobry_jak_chleb_Krzysztof_Witkowski.mp3] Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Człowiek dobry jak chleb” otrzymał Tadeusz Koniarz z Tarnowa za zestaw zdjęć o haśle „Zygmunt”, a Nagroda specjalna trafiła do Andrzeja Błońskiego z Grzegorzówki za zestaw zdjęć „Góralek”. Wystawę będzie można oglądać do 14 listopada. PK

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=106619
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola