Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Plenerowe studio Radia FIAT w szpitalu na Parkitce

Data publikacji: 2018-08-09, Data modyfikacji: 2018-08-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Od 27 lat gościmy w Waszych domach, ale latem przenosimy nasze studio choć na chwilę w teren, aby spotkać się z naszymi słuchaczami twarzą w twarz. 7 sierpnia Radio FIAT gościło w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. Pierwszym gościem Jacka Jarawki był dyrektor szpitala Dariusz Kaczmarek. Rozmowa dotyczyła m.in. utworzenia oddziału chirurgii naczyniowej oraz neuronawigacji wspomagającej neurochirurgów przy skomplikowanych operacjach w obszarze mózgu: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/Parkitka_dyrektor_Kaczmarek.mp3] Na Parkitce wszystko się zaczęło… Tak może powiedzieć Beata Orzechowska, która przygotowywała się do porodu w szkole rodzenia w szpitalu na Parkitce. Mama 5-miesięcznej Jadzi bardzo zachwala tę inicjatywę i zachęca przyszłe mamy do skorzystania z pomocy wykwalifikowanej kadry położnych. Jedną z nich jest Marianna Zbroińska: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/Parkitka_szkola_rodzenia.mp3] Studio Radia FIAT odwiedziły również przedstawicielki Stowarzyszenia Częstochowskich Amazonek, które prowadzą zakrojone na szeroką skalę działania na rzecz profilaktyki raka piersi. Jacek Jarawka rozmawiał z Bogumiłą Adamus, Barbarą Garus i Alicją Przyszło: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/Parkitka_Amazonki.mp3] Kolejnym gościem Jacka Jarawki była dr Jolanta Majer – konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny ratunkowej, kierująca na co dzień Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym w Częstochowie. Dr Jolanta Majer opowiada o tym, że ratownik medyczny musi mieć pasję i powołanie. Wyjaśnia również, jakie znaczenie będzie miał fakt otworzenia Centrum Urazowego na Parkitce: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/Parkitka_dr_Majer.mp3] Dr Szymon Gacek kieruje oddziałem neurologii w szpitalu na Parkitce. Dr radzi, jak chronić się przed upałem, jak rozpoznawać zmiany neurologiczne i jak dbać o swój kręgosłup, podając praktyczne wskazówki np. co do podnoszenia ciężkich przedmiotów: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/Parkitka_dr_Gacek.mp3] Na zakończenie Jacek Jarawka rozmawiał z rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP Anną Ginał: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/Parkitka_Ania_Ginal_rzecznik.mp3] We wtorek 14 sierpnia plenerowe studio Radia FIAT zawita do Koziegłów. MO

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=96006
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola