Belka
Niedziela, 21 Kwietnia 2019   imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Płomień świecy, płomień w sercach - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Data publikacji: 2018-12-04, Data modyfikacji: 2018-12-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Świeca na wigilijny stół, rozprowadzana przez Caritas od 25 lat, stała się przez ćwierć wieku nie tylko symbolem Wigilii, ale przede wszystkim symbolem otwarcia na innych. Dziś trudno sobie wyobrazić świąteczny stół bez płomienia miłosierdzia – czytamy na stronie internetowej poświęconej dziełu. I to prawda. Co więcej nie ma potrzeby, by taki stół sobie wyobrażać. Dobro, które akcja wywołuje, zatacza coraz szersze kręgi. Od wielu lat Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ma też wymiar ekumeniczny, współtworzone jest bowiem przez Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelickiego i Eleos Polskiego Kościoła Prawosławnego. Gościem Radia Fiat jest ks. Paweł Dzierzkowski, zastępca dyrektora częstochowskiej Caritas, od początku aktywnie włączającej się w pomoc potrzebującym dzieciom: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/12/ks_Pawel_Dzierzkowski_04_12_2018.mp3] Rozmawiała Aleksandra Mieczyńska CARITAS – WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=110863
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola