Belka
Niedziela, 21 Kwietnia 2019   imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Polska niepodległa czy postkomunistyczna" - spotkanie z Tadeuszem Płużańskim

Data publikacji: 2018-11-22, Data modyfikacji: 2018-11-23
A A AWydrukDrukuj  
 
„Polska niepodległa czy postkomunistyczna” – pod takim hasłem odbyło się w środę 21 listopada w Muzeum Monet i Medali św. Jana Pawła II spotkanie z historykiem, dziennikarzem i publicystą Tadeuszem Płużańskim. Znany dziennikarz próbował odpowiedzieć na pytanie, czy żyjemy w kraju niepodległym, czy jednak nadal w postkomunistycznym: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/11/spotkanie-pluzanski.mp3] Urodzony w roku 1971 Tadeusz Płużański jest synem prof. Tadeusza Płużańskiego, naukowca i więźnia stalinowskiego. Specjalizuje się w powojennej historii Polski. Publikował m.in. w „Najwyższym Czasie”, „Naszej Polsce”, „Do Rzeczy”, „Tygodniku Solidarność” i „Gazecie Polskiej”. Jego zainteresowania koncentrują się głównie wokół problematyki powojennego aparatu terroru i represji w latach stalinowskich. PNP

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=109136
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola