Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Radio FIAT ma 27 lat

Data publikacji: 2018-08-10, Data modyfikacji: 2018-08-12
A A AWydrukDrukuj  
 
10 sierpnia 1991 roku – to data utworzenia Katolickiej Rozgłośni Radiowej FIAT, która gości w domach słuchaczy archidiecezji częstochowskiej na częstotliwości 94,7 FM w Częstochowie oraz 88,1 w Wieluniu. Dziś mija dokładnie 27 lat od założenia Radia FIAT. Na początku była to rozgłośnia służąca do transmisji tłumaczeń na różne języki treści wygłaszanych w trakcie Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie, które odbyły się w dniach 10-15 sierpnia 1991 roku. Datę założenia radia wspomina abp senior Stanisław Nowak, który w 1991 roku był biskupem diecezji częstochowskiej: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/1_27_lat_Radia_FIAT_abp_Stanislaw_Nowak.mp3] Skąd pochodzi nazwa naszego Radia FIAT? Mówi abp senior Stanisław Nowak: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/2_27_lat_Radia_FIAT_abp_Stanislaw_Nowak.mp3] Obecnie Radio FIAT oprócz działalności radiowej prowadzi również internetowy portal informacyjny czestochowskie24.pl, a także wydaje drukowaną gazetę o takiej samej nazwie. Dyrektorem rozgłośni jest ks. Piotr Zaborski, a zastępcą dyrektora – Aleksandra Mieczyńska. PK

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=96194
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola