Belka
Wtorek, 28 Czerwca 2022   imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

SPORTOWE DOTACJE

Data publikacji: 2022-03-22, Data modyfikacji: 2022-03-22
A A AWydrukDrukuj  
 
SPORTOWE DOTACJE

Ogłoszono wyniki otwartych konkursów ofert na realizację w 2022 r. zadań z zakresu kultury fizycznej. Miasto rozdzieliło blisko 4 mln zł dotacji w szkolenie sportowe dzieci i młodzieży oraz 1 mln zł na organizację i udział w zawodach. W obu konkursach wsparcie przyznano na ponad 70 zadań.

Dotacje na realizację szkolenia sportowego dla dzieci i młodzieży przyznano w sumie 52 podmiotom, w tym 14 – uczniowskim klubom sportowym. Część z nich, korzystająca z obiektów miejskich, ma w ramach dotacji wydzielone środki na organizację zajęć treningowych m.in. w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji W Częstochowie.

Najwyższe kwotowo dotacje otrzymają: Włókniarz Częstochowa SA, Klub Sportowy SKRA Częstochowa SA, KU AZS Politechniki Częstochowskiej oraz CKS Budowlani.

Natomiast w ramach drugiego zadania „Organizacja i udział w zawodach sportowych na wysokim poziomie współzawodnictwa” dotowanych będzie 18 podmiotów. Najwyższe środki otrzymają: KS SKRA Częstochowa SA, Stowarzyszenie Sportowe Seniorzy-Juniorom "Siatkówka 2002" oraz KS Częstochowianka.

, Źródło artykułu: Urząd Miasta Częstochowy
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola