Belka
Wtorek, 28 Czerwca 2022   imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

STYPENDIA ARTYSTYCZNE PREZYDENTA MIASTA

Data publikacji: 2022-04-10, Data modyfikacji: 2022-04-10
A A AWydrukDrukuj  
 
STYPENDIA ARTYSTYCZNE PREZYDENTA MIASTA

W 2022 roku przyznano 12 stypendiów artystycznych Prezydenta Miasta Częstochowy - dziewięć w dziedzinie muzyki, trzy sztuk plastycznych i po jednym teatru, filmu i upowszechniania kultury.

Stypendia wręczył, podczas uroczystości w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”, prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.
Składając wszystkim tegorocznym stypendystom gratulacje z okazji przyznanego prestiżowego wyróżnienia, życzę im jednocześnie realizacji wszystkich, najbardziej nawet śmiałych i ambitnych planów oraz zamierzeń twórczych. Życzę, by nasze wsparcie stało się impulsem i inspiracją do podejmowania kolejnych wartościowych inicjatyw, ważnych nie tylko dla samego stypendysty, ale również dla lokalnej społeczności - mówił Prezydent.

Wydarzeniu towarzyszyła prezentacja muzyczna ubiegłorocznych stypendystów - Kamila Szaciora i Miłosza Cabana.

Do Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy złożono w sumie 36  wniosków, w tym aż 15 w dziedzinie muzyki i 9 sztuk plastycznych.
Zgodnie z zapisami regulaminu o przyznaniu stypendium decydowała wartość merytoryczna danego przedsięwzięcia artystycznego, opracowanego przez kandydatkę/kandydata do stypendium (przede wszystkim: unikatowa tematyka projektu wyróżniająca go spośród innych rozpatrywanych w danej dziedzinie), dotychczasowe osiągnięcia kandydatki/kandydata, właściwe udokumentowanie wniosku oraz wpływ projektu stypendialnego na życie kulturalne Częstochowy.

Stypendyści Prezydenta Miasta Częstochowy w 2022 r.
 
W DZIEDZINIE TEATRU
Barbara Sanecka

W DZIEDZINIE FILMU
Maria Magdalena Jeziorowska

W DZIEDZINIE UPOWSZECHNIANIA KULTURY

Emilia Dudziec

W DZIEDZINIE MUZYKI
Tadeusz Barylski
Amelia Cierpiał
Robert Kafel
Marta Kijas
Paulina Kula
Weronika Zielińska - Wilczyńska

W DZIEDZINIE SZTUK PLASTYCZNYCH

Dominik Cierpiał
Anna Jurgielewicz
Katarzyna Romańska

, Źródło artykułu: Urząd Miasta Częstochowy
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola