Belka
Niedziela, 21 Kwietnia 2019   imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wspomnienia z ostatniej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski

Data publikacji: 2018-11-18, Data modyfikacji: 2018-11-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Gościem 81. spotkania „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”, które odbyło się w niedzielę 18 listopada w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie był kpt Stanisław Ziębiec. Kpt Ziębiec to jeden z pilotów samolotu, którym Jan Paweł II wracał do Watykanu z ostatniej pielgrzymki w Polsce w sierpniu 2002 roku. Organizatorem cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” jest Krzysztof Witkowski, założyciel muzeum: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/11/1_Pilot_JP2_Krzysztof_Witkowski.mp3] Lot z 19 sierpnia 2002 roku z krakowskich Balic do Rzymu wspomina kpt Stanisław Ziębiec: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/11/2_Pilot_JP2_kpt_Stanislaw_Ziebiec.mp3] W części artystycznej spotkania wystąpił Przemek Maćkowiak wraz z zespołem wykonujący muzykę do tekstów poetki Sabiny Klak. PK

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=108756
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola