Belka
Wtorek, 28 Czerwca 2022   imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Alfanet - Internet radiowy, światłowód i LTE w Częstochowie, Radomsku i okolicach

Data publikacji: 2022-04-28, Data modyfikacji: 2022-04-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Alfanet - Internet radiowy, światłowód i LTE w Częstochowie, Radomsku i okolicach

Firma @ALFANET już od blisko dwóch dekad dostarcza szybki i tani Internet. Na przestrzeni wszystkich tych lat operator sukcesywnie rozwijał swoją ofertę i jej zasięg. Obecnie z usług dostawcy mogą korzystać mieszkańcy województwa śląskiego, opolskiego oraz łódzkiego. Internet Alfanet jest dostępny zarówno w dużych miastach takich jak Częstochowa i Radomsko, jak i mniejszych miejscowościach, w tym wsiach.

Oferta lokalnego operatora jest wyjątkowo rozbudowana. Usługa dostępu do globalnej sieci internetowej jest świadczona w aż trzech technologiach. Oprócz Internetu Alfanet udostępnia również telewizję oraz atrakcyjnie wycenione pakiety z łączonymi usługami.

Tani Internet Radiowy  

Największą zaletą „radia” jest jego szeroka dostępność. Jeśli w danej miejscowości nie ma technicznych możliwości skorzystania z Internetu stacjonarnego (światłowodowego), warto będzie sprawdzić, czy dom/mieszkanie znajduje się w zasięgu sieci radiowej. W Alfanet bezprzewodowy Internet nie jest objęty limitem danych. Oznacza to, że można z niego korzystać bez ograniczeń i obaw, że w którymś momencie wyczerpie się pakiet danych. Radio to też niskie ceny. Aktywacja połączenia kosztuje symboliczną złotówkę.

W ramach oferty radiowej dostępne są trzy podstawowe opcje prędkości: 12 Mb/s, 20 Mb/s i 30 Mb/s. Najwyższy pakiet 30 Mb/s dostępny już od 79,90 zł/mies. zapewnia transfer wystarczający do oglądania Netflixa i innych platform VOD w rozdzielczości 4K.

Szybki Internet światłowodowy

Nawet osoby, które na co dzień nie interesują się nowymi technologiami, słyszały, że „światło jest najszybsze”. Internet stacjonarny oparty na sieci światłowodowej to jednak nie tylko najwyższe prędkości. Tego rodzaju łącze zapewnia niebywałą stabilność i nie ma limitu danych. Mogłoby się wydawać, że w takim razie światłowód musi być bardzo drogi. Nic z tych rzeczy. Alfanet udowadnia, że najnowocześniejsza technologia może zagościć w Twoim domu, a Ty nie poniesiesz wysokich kosztów. Internet światłowodowy jest u tego operatora wolny od ukrytych opłat za utrzymanie łącza.

Już podstawowa prędkość pozwala oglądać filmy 4K, znacząco zmniejsza ping w sieciowej rozgrywce i umożliwia używanie Internetu kilku osobom w jednym czasie. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby w krótkim czasie pobrać cyfrową wersję gry, lepiej zrobisz, wybierając taryfę 300 Mb/s lub szybszą. Różnice w cenie nie są spore.

Internet mobilny BEZ LIMITU danych

Przenośny Internet sprawdza się w długich podróżach po całej Polsce oraz w momencie, gdy chcesz wyjść z domu na spacer. Zasięg dostępny jest praktycznie wszędzie. Dodatkowo Alfanet oferuje Internet LTE bez limitu danych. Równie dobrze można go więc potraktować jako Internet domowy. Jeśli chcesz używać go w takim charakterze, wybierz ofertę z urządzeniem w postaci stacjonarnego routera Wi-Fi.

Powyższy cennik dotyczy Internetu mobilnego LTE o prędkości 10 Mb/s i umowy na 24 miesiące. Warto zwrócić uwagę na to, że stawka abonamentu jest taka sama przy opcji z routerem zewnętrznym i routerem domowym.

Internet i telewizja

Do Internetu możesz dobrać jeden z kilku pakietów telewizyjnych. Łącząc usługi, otrzymasz atrakcyjne rabaty. Jeśli jesteś przekonany, że wraz z Internetem chcesz mieć od razu telewizję, nie pozostaje Ci nic innego, jak od razu wybrać jeden z trzech dostępnych pakietów Multi z Internetem światłowodowym. Ceny zaczynają się już od 99 zł/mies. W tej kwocie dostępna jest paczka Multi Mini ze światłowodem 30 Mb/s i 60 kanałami TV, w tym 28 w wysokiej jakości obrazu HD.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z samej oferty telewizyjnej. Najbogatszy pakiet TV MAX+ to aż 184 kanały, z czego 112 w jakości HD. Ponadto użytkownik otrzymuje dostęp do kanałów Filmbox i Eleven. Aktywacja każdego z trzech dostępnych pakietów kosztuje 1 zł. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie operatora Alfanet.

To, co klienci lubią najbardziej, czyli promocje!

Osoby zadowolone z poziomu usług oferowanych przez Alfanet mogą polecić dostawcę swoim znajomym. Za każdą osobę, która dzięki poczcie pantoflowej zapozna się z ofertą operatora i postanowi z niej skorzystać, polecający zyska 2 miesiące Internetu w cenie 1 zł miesięcznie. Na bonus może liczyć także nowy klient. Znajomy dostanie miesiąc Internetu za złotówkę.

Inna oferta promocyjna zachęca do przejścia do Alfanet nawet wtedy, kiedy ma się aktywną umową u innego operatora telekomunikacyjnego. W takiej sytuacji dostawca z siedzibą w Częstochowie umożliwi korzystanie z Internetu przez 3 miesiące za 1 zł. Klient nie będzie więc zmuszony opłacać dwóch różnych abonamentów. Z pewnością zachęci to niejedną osobę do szybszego przeniesienia się do najlepszego dostawcy w mieście.

Dlaczego warto?

Operatorowi zaufało już ponad 20 tys. klientów - użytkowników domowych i firm. Zapewne spora część z nich została skuszona niskimi cenami. Równie ważna jest jednak jakość, tj. w tym przypadku stabilność połączenia i jego prędkość. Z tym w Alfanet nie ma żadnych problemów. Dostawca GWARANTUJE, że szybkość transmisji danych widoczna w ofercie światłowodowej na stronie internetowej, a potem na właściwej umowie będzie zgadzała się z faktycznie osiąganymi transferami. Firma nie stosuje w swoich pakietach prędkości haczyka w postaci tego, że łącze będzie działać DO jakiejś prędkości np. Internet do 600 Mb/s. Zamiast tego jest to po prostu Internet 600 Mb/s i nigdy nie będzie wolniejszy. Wręcz przeciwnie, nie raz i nie dwa zdarzy się, że pomiar pokaże większą wartość!

Alfanet to także jeden z niewielu operatorów telekomunikacyjnych, który zrezygnował z pobierania opłat za utrzymanie linii. Ta potrafi wynosić nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie! Ulga dla abonentów jest więc znacząca. W ich kieszeni (przy dwuletniej umowie) zostaje kilkaset złotych.

Najważniejsze w tym wszystkim wydają się jednak opinie samych użytkowników. Pod tym względem częstochowski operator ma się czym poszczycić. Po pierwsze jest ich bardzo dużo (w tej chwili ponad 600), a po drugie są w zdecydowanej większości pozytywne. Klienci – nierzadko długoletni – doceniają przede wszystkim jakość, tj. szybkość i stabilność Internetu, co jest najlepszą rekomendacją, jaką może wymarzyć sobie każdy jego dostawca.

 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola