Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Częstochowa, Blachownia, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska
Belka
Poniedziałek, 20 Sierpnia 2018   imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Festiwal Retro w Częstochowie: "Nie kochać...

Data dodania: 2018-08-19
Na Placu Biegańskiego w Częstochowie odbyła się piąta edycja Festiwalu Retro Częstochowa, któremu towarzyszyło w tym roku hasło "Nie kochać w taką noc to ... więcej »
 
 

Na placu Biegańskiego zabrzmiały międzywojenne...

Data dodania: 2018-08-19
W sobotę, 18 sierpnia na placu Biegańskiego pod hasłem „Nie kochać w taką noc to grzech" odbyła się jubileuszowa, piąta edycja Festiwalu Retro Częstochowa. Była to kolejna o... więcej »
 
 

Trzecie zwycięstwo Rakowa. Częstochowianie wygrali...

Data dodania: 2018-08-19
Częstochowski Raków pokonał w sobotę, 18 sierpnia na wyjeździe 1:0 Chrobrego Głogów i pozostał liderem Fortuna 1 Ligi. więcej »
 
 

Leon Madsen wygrał SEC w Daugavpils!

Data dodania: 2018-08-19
Kapitan forBET Włókniarza Częstochowa Leon Madsen zwyciężył w sobotę, 18 sierpnia w 3. finale SEC w Daugavpils. W klasyfikacji generalnej Duńczyk wyprzedził Jarosława Hampela i z... więcej »
 
 

Festiwal z Kopyta w Gniazdowie. Zobaczcie, co...

Data dodania: 2018-08-18
W Gniazdowie w gminie Koziegłowy trwa Festiwal Miłośników Koni i Muzyki "Z Kopyta". Pierwszego dnie rozgrywano zawody TREC, a także Międzynarodowy Turniej Policji Konnej. więcej »
 
 

Pielgrzymka Gliwicka dotarła do Częstochowy....

Data dodania: 2018-08-18
Pielgrzymka Gliwicka dotarła dzisiaj na Jasną Górę. Pielgrzymi wchodząc na szczyt, najpierw przeszli przez Park im. Stanisława Staszica. Mimo upalnej pogody humory dopisywały,... więcej »
 
 

Festiwal z Kopyta w Gniazdowie. Efektowna parada...

Data dodania: 2018-08-18
W Gniazdowie trwa Festiwal Miłośników Koni i Muzyki z Kopyta. Imprezie towarzyszy Międzynarodowy Turniej Policji Konnej. W sobotę odbyła się uroczysta parada, w której ... więcej »
 
 

Godziny pracy Komendy Hufca

Data dodania: 2018-08-18
Biuro komendy Hufca oraz dyżury członków komendy rozpoczynają się od dnia 3 września. Szczegółowe godziny pracy podamy w najbliższym czasie. Życzymy udanego wypoczynku. Arty... więcej »
 
 

Skra nadal bez punktów. W Grudziądzu rozbita przez...

Data dodania: 2018-08-18
W piątek, 17 sierpnia w 5. kolejce II ligi częstochowska Skra nie miała zbyt wiele do powiedzenia w meczu z Olimpią Grudziądz. Drużyna Pawła Ściebury przegrała aż 0:4. więcej »
 
 

Nowenna do Jasnogórskiej Matki

Data dodania: 2018-08-17
Trwamy w oczekiwaniu na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Jak co roku, przez dziewięć kolejnych wieczorów, na Jasnogórskim Szczycie  odprawiane są Ms... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 2562
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola