Belka
Wtorek, 28 Czerwca 2022   imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Częstochowa: Ogromna inwestycja Stoelzle

Częstochowa: Ogromna inwestycja Stoelzle

Data dodania: 2022-05-19
17 maja w siedzibie Stoelzle Częstochowa odbyło się wkopanie szklanego kamienia węgielnego pod budowę nowej wanny szklarskiej, pieca szklarskiego oraz linii technologicznych. więcej »
 
Smacznie, zdrowo, kolorowo – jedzenie warzyw nie musi być nudne!

Smacznie, zdrowo, kolorowo – jedzenie warzyw nie...

Data dodania: 2022-05-14
Czy jedna marchewka dziennie wystarczy? Pewnie każdy z nas słyszał o tym, że powinniśmy jeść minimum 5 porcji warzyw i owoców dziennie, z przewagą tych pierwszych, najlepiej w wersji surowej. I właśnie ta ilość niektórych paraliżuje, bo 5 porcji brzmi solidnie.  więcej »
 
Alfanet - Internet radiowy, światłowód i LTE w Częstochowie, Radomsku i okolicach

Alfanet - Internet radiowy, światłowód i LTE w...

Data dodania: 2022-04-28
Firma @ALFANET już  od blisko dwóch dekad dostarcza szybki i tani Internet . Na przestrzeni wszystkich tych lat operator sukcesywnie rozwijał swoją ofertę i jej zasięg. Obecnie z usług dostawcy mogą korzystać mieszkańcy  województwa śląskiego, opolskiego oraz łódzkiego . Internet Alfanet jest dostępny zarówno w dużych miastach takich jak Częstochowa i Radomsko, jak i mniejszych miejscowościach, w tym wsiach. więcej »
 
Częstochowa: Rowery miejskie od 1 maja

Częstochowa: Rowery miejskie od 1 maja

Data dodania: 2022-04-27
Start nowego sezonu Częstochowskiego Roweru Miejskiego został zaplanowany na 1 maja. CRM to 239 rowerów dostępnych w 26 stacjach, z których 4 zmieniają w tym roku lokalizację. Operatorem systemu nadal będzie Nextbike. więcej »
 
STYPENDIA ARTYSTYCZNE PREZYDENTA MIASTA

STYPENDIA ARTYSTYCZNE PREZYDENTA MIASTA

Data dodania: 2022-04-10
W 2022 roku przyznano 12 stypendiów artystycznych Prezydenta Miasta Częstochowy - dziewięć w dziedzinie muzyki, trzy sztuk plastycznych i po jednym teatru, filmu i upowszechniania kultury. więcej »
 
Świąteczne gotowanie – nie zapomnij o bioodpadach!

Świąteczne gotowanie – nie zapomnij o bioodpadach!

Data dodania: 2022-04-08
Intensywny czas spędzony w kuchni przed Wielkanocą skutkuje suto zastawionym stołem świątecznym i… mnóstwem odpadów, szczególnie tych organicznych. W ferworze pracy często zapominamy o tym, że możemy wykorzystać powtórnie obierki i resztki warzyw jako wartościowy kompost. Podpowiadamy, co wyrzucać do bioodpadów, a co nie powinno się tam znaleźć i jak czerpać z potencjału odpadów organicznych. więcej »
 
CZĘSTOCHOWSCY DROGOWCY GOTOWI NA ZIMĘ… W KWIETNIU

CZĘSTOCHOWSCY DROGOWCY GOTOWI NA ZIMĘ… W KWIETNIU

Data dodania: 2022-04-01
Już w czwartek wieczorem pojazdy zimowego oczyszczania postawiono w stan gotowości. Bo prognozy są jakie są. A jak widać za oknem, to nie primaaprilisowy żart… więcej »
 
SPORTOWE DOTACJE

SPORTOWE DOTACJE

Data dodania: 2022-03-22
Ogłoszono wyniki otwartych konkursów ofert na realizację w 2022 r. zadań z zakresu kultury fizycznej. Miasto rozdzieliło blisko 4 mln zł dotacji w szkolenie sportowe dzieci i młodzieży oraz 1 mln zł na organizację i udział w zawodach. W obu konkursach wsparcie przyznano na ponad 70 zadań. więcej »
 
Domowe SPA – dobry sposób na odprężenie

Domowe SPA – dobry sposób na odprężenie

Data dodania: 2022-03-18
Każdy z nas ma czasem takie dni, kiedy wyjątkowo mocno potrzebuje relaksu – nerwowe sytuacje, stresujący dzień w pracy czy zmęczenie organizmu dają się we znaki. Jak sobie z tym radzić? Niestety na wymarzony urlop trzeba jeszcze poczekać, ale można skorzystać z możliwości, którą mamy pod ręką – czas na relaksującą kąpiel w domowym zaciszu. Podpowiadamy, jak przygotować domowe SPA! więcej »
 
Częstochowa: Punkt przy Ogrodowej przyjmuje uchodźców

Częstochowa: Punkt przy Ogrodowej przyjmuje...

Data dodania: 2022-03-09
Punkt przyjęć ukraińskich uchodźców przy ul. Ogrodowej 24/44 (wejście i wjazd od ul. Piotrkowskiej) prowadzony przez Caritas i Urząd Miasta Częstochowy skierował już do zakwaterowania około 160 osób. Punkt czynny jest 7 dni w tygodniu w godzinach 8-20. Po godzinie 20 osoby chcące skorzystać z zakwaterowania mogą zgłaszać się do siedziby Straży Miejskiej w Częstochowie przy ul. Krakowskiej 80 blok.3 tel. 986 lub +48 34 368 3190. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 2946
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola