Belka
Wtorek, 28 Czerwca 2022   imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Częstochowa: Punkt przy Ogrodowej przyjmuje uchodźców

Data publikacji: 2022-03-09, Data modyfikacji: 2022-03-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Częstochowa: Punkt przy Ogrodowej przyjmuje uchodźców

Punkt przyjęć ukraińskich uchodźców przy ul. Ogrodowej 24/44 (wejście i wjazd od ul. Piotrkowskiej) prowadzony przez Caritas i Urząd Miasta Częstochowy skierował już do zakwaterowania około 160 osób. Punkt czynny jest 7 dni w tygodniu w godzinach 8-20. Po godzinie 20 osoby chcące skorzystać z zakwaterowania mogą zgłaszać się do siedziby Straży Miejskiej w Częstochowie przy ul. Krakowskiej 80 blok.3 tel. 986 lub +48 34 368 3190.

 

Na miejscu punkt obsługują przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta, którzy zajmują się kierowaniem uchodźców do miejsc zakwaterowania i przekazują im pakiety startowe z niezbędnymi artykułami higieniczno-kosmetycznymi. Pomoc osobom przybywającym świadczą także wolontariusze Caritasu.

Punkt czynny jest obecnie w godzinach 8-20, z wolontariuszami Caritasu możliwy jest kontakt telefoniczny (tel. + 48 506 394 592) oraz mailowy: ukraina@caritas.czest.pl.

Uchodźcy mogą na miejscu odpocząć i skorzystać z ciepłego posiłku w jadalni Caritas, natomiast codzienne wyżywienie mają zapewniane w miejscu zakwaterowania.

Obecnie wykorzystywane są miejsca przygotowane w kilku obiektach dysponujących miejscami noclegowymi na terenie miasta. Skierowanie do zakwaterowania w punkcie przy ul. Ogrodowej odebrało do poniedziałku do godz. 15 około 160 osób (ta statystyka nie obejmuje uchodźców, którzy przebywają w Częstochowie w mieszkaniach i domach prywatnych, siedzibach stowarzyszeń lub kwaterach częstochowskich firm).

W godzinach wieczorno-nocnych osoby poszukujące zakwaterowania poprzez miasto mogą  kontaktować się ze Strażą Miejską (ul. Krakowska 80 blok. 3 tel. 986 lub +48 34 3683190).

Ponadto wszystkie sytuacje kryzysowe wymagające koordynacji lub interwencji służb miejskich lub ratowniczych związane z sytuacją uchodźców można całodobowo zgłaszać do Miejsko-Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel. 34 3785 101 lub 34 3785 102, ewentualnie na ogólny numer alarmowy 112.

Uwaga! Uchodźcy korzystający z gościny w domach prywatnych, mieszkaniach służbowych częstochowskich firm lub będący pod opieką organizacji pozarządowych nie mają – na obecną chwilę – obowiązku rejestrowania się w punkcie przy ul. Ogrodowej. Rejestrują się tam tylko osoby kierowane do miejsc noclegowych (z wyżywieniem) przygotowanych za pośrednictwem miasta i Caritasu.
Pozostali ukraińscy uchodźcy przebywający w Częstochowie – o czym już informowaliśmy – mogą skorzystać z talonów na ciepły posiłek w godzinach 12-13.30 – na miejscu w ośrodku Caritas.

Na podstawie informacji z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM

, Źródło artykułu: UM Częstochowa
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola