Belka
Piątek, 19 Kwietnia 2019   imieniny: Adolf, Leon, Tymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Częstochowska szkoła w ogólnopolskim konkursie "Do Hymnu"

Data publikacji: 2018-09-12, Data modyfikacji: 2018-09-12
A A AWydrukDrukuj  
 
300 szkół z całej Polski, w tym jedna z Częstochowy. To uczestnicy ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych „Do Hymnu” zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. W jego ramach w każdej z zakwalifikowanych szkół co najmniej połowa uczniów placówki będzie miała za zadanie wykonać hymn Polski oraz dwie wybrane pieśni hymniczne. Każdy występ zostanie oceniony przez jury. Jedyna częstochowska szkoła w konkursie to Szkoła Podstawowa nr 31 z Oddziałami Integracyjnymi. Mówi Monika Stelmach, dyrektor placówki: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/09/1_Do_Hymnu_Monika_Stelmach.mp3] Za przygotowanie uczniów odpowiedzialna jest polonistka Ewa Ossowska: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/09/2_Do_Hymnu_Ewa_Ossowska.mp3] Przesłuchanie przez jury odbędzie się w SP31 w środę 26 września o godzinie 14.00. Jedną z uczennic uczestniczących w konkursie „Do Hymnu” jest Aleksandra Tutaj z 8b: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/09/3_Do_Hymnu_Aleksandra_Tutaj.mp3] Jaka jest nasza wiedza na temat Hymnu Polski? Zapytaliśmy o to mieszkańców Częstochowy i regionu: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/09/4_Do_Hymnu_sonda.mp3] Z całego województwa śląskiego w konkursie „Do Hymnu” bierze udział łącznie 30 szkół podstawowych. Z regionu częstochowskiego w konkursie bierze udział jeszcze jedna placówka: Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Ostrowach nad Okszą. PK

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=100455
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola