Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Magia Suwalszczyzny w Galerii Zwiastun

Data publikacji: 2019-01-11, Data modyfikacji: 2019-01-12
A A AWydrukDrukuj  
 
„Magia Suwalszczyzny” to tytuł wystawy fotografii, którą od piątku 11 stycznia można oglądać w Galerii Zwiastun Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Autorem fotografii jest znany częstochowski fotografik Krzysztof Świertok, od 25 lat związany zawodowo z Jasną Górą. Tym razem zaprezentował zbiór zdjęć wykonanych w swoim ulubionym zakątku Polski, na Suwalszczyźnie. Autor w trakcie wernisażu wystawy wyjaśnił, dlaczego akurat Suwalszczyzna?: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2019/01/1wernisaż_Swiertok_11_01_2019.mp3] Wielkie uznanie dla sztuki prezentowanej przez Krzysztofa Świertoka miała gospodarz miejsca prezentacji fotografii, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki Anna Paleczek-Szumlas: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2019/01/2wernisaz_Palecze_Szumlas_11_01_2019.mp3] Krzysztof Świertok to od 25 lat etatowy fotograf Klasztoru Jasnogórskiego. Jest autorem kilkunastu wystaw fotograficznych, między innymi w Muzeum Polskim w Chicago. Jest także autorem zdjęć do kilkudziesięciu książek, w tym pieciu autorskich albumów. Dwa z nich to albumy z poezją Ernesta Brylla. Wystawę „Magia Suwalszczyzny” można oglądać w Miejskiej Galerii Sztuki do 3 lutego. ZD

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=114793
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola