Belka
Poniedziałek, 20 Maja 2024   imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Prace Malwiny Cieślik w Galerii WEJŚCIÓWKAod 27 czerwca 2019

Data publikacji: 2019-06-26, Data modyfikacji: 2019-06-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Malwina Cieślik i bezkresne morze GALERIA WEJŚCIÓWKA to projekt, do którego zapraszamy zdolnych artystów. Pokazują oni swe prace w kilku miejscach równocześnie – w Galerii Dobrej Sztuki Muzeum Częstochowskiego, w redakcji Gazety Wyborczej i w Cafe Skrzynka. Od 27 czerwca 2019 r. pokażemy prace Malwiny Cieślik. Wszechstronnie utalentowana artystka malarka, projektantka i architektka (ur. 1975 w Radomsku), dyplom pod kier. dr hab. Krystyny Szwajkowskiej zrealizowała z wyróżnieniem w pracowni litografii na Wydziale Artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie (obecny Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. J. Długosza). Może pochwalić się wieloma wystawami indywidualnymi prezentowanymi w Sopocie, Częstochowie i Radomsku, a także udziałem w ekspozycjach zbiorowych. Jej obrazy przyciągają uwagę kompozycją i kolorystyką, można w nich dostrzec coś z neoekspresjonizmu i impresjonizmu. Inspirują ją głównie podróże, otaczająca przestrzeń, muzyka, dobra kawa, wiatr i woda. Przyciągające uwagę piękne morskie pejzaże wyrażają zachwyt nad ulotną chwilą i głębokie emocje. Kolorystyka prac jest głównie chłodna (dużo odcieni niebieskiego) z dominantą kolorystyczną w niektórych pracach. Nasycony kolor niebieski kojarzy się z bezkresem wody, z wypoczynkiem. Motyw morza – źródła życia i odrodzenia, dynamicznych sił i energii – daje artystce ogromne pole do popisu i własnej interpretacji. Kryje w sobie tajemnicę, ogromną ilość ukrytych symboli. Malwina wykorzystuje technikę malarską zwaną impastem, stosowaną przez impresjonistów. Używając szpachelki, nakłada grubą warstwę farby, żeby zaakcentować światło i głębię wody, co urozmaica fakturę obrazu. Obrazy są uproszczone, co pozwala odbiorcy na zachwycenie się przestrzenią. Ogrom i potęga morza są dominujące. Umieszczenie na obrazach elementów dodatkowych ma na celu podkreślić jeszcze bardziej bezkres wody. Zachęca do rozmyślań nad istotą człowieczeństwa. Prace Malwiny Cieślik trafiają do serc odbiorców. Urzekają swym pięknem, przypominając o drodze, którą kroczymy, o wolności, namiętnościach i tęsknocie za tym, co kryje się za horyzontem… Wystawy indywidualne Zatoka Sztuki w Spocie, 2019 OPK Gaude Mater w Częstochowie, 2019 Galeria MDK w Radomsku, 2019 Cafe Belg, Częstochowa, 2018 Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku, 2017 Wybrane wystawy zbiorowe ArtRa Regionalne Muzeum w Radomsku, 2018 Kobiecą ręką, MDK w Radomsku, 2017 PKO BP Radomsko, 2002 BWA Częstochowa, 2001 Konkursy 100 obrazów na 100 lecie niepodległości Polski, Galeria Omega, Toruń, 2018 Pejzaż współczesny, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa, 2018 45 Salon Zimowy, MCSW Elektrownia, Radom, 2018 Biennale Piękne Sztuki, MDK Radomsko, 2018 Wyróżnienia Malarstwo-Rzeźba MDK Radomsko, 2008 Prace Malwiny Cieślik, głównie grafiki i malarstwo, znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych, m.in. w Polsce, we Francji, Irlandii, Danii. (oprac. Karolina Basiak)

Pełna treść wiadomości na: muzeumczestochowa.pl/?p=10286
wp.muzeumczestochowa.pl, Źródło artykułu: wp.muzeumczestochowa.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola