Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Więcej osób na niedzielnych Mszach św. i u Komunii Świętej

Data publikacji: 2019-01-08, Data modyfikacji: 2019-01-09
A A AWydrukDrukuj  
 
W 2017 roku wzrosła liczba osób, które uczestniczyły w Mszach św. i przyjmowały Komunię św. Z badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że w 2017 roku około pół miliona więcej katolików uczestniczyło w niedzielnych mszach i więcej o 300 tys. osób przyjmowało komunię niż w poprzednim roku. Według najnowszych badań w niedzielnej Eucharystii w 2017 roku uczestniczyło 38,3 procent zobowiązanych katolików, natomiast 17 procent przystąpiło do komunii. Dyrektor ISKK ksiądz Wojciech Sadłoń podkreśla, że są to lepsze wskaźniki niż w 2016 roku: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2019/01/STATYSTYKA_SADLON_8_01_2019.mp3] Podsumowując dane statystyczne za 2017 rok, ks. Sadłoń zauważył, że wskazują one na instytucjonalną stabilność Kościoła katolickiego w Polsce. IAR / ISKK pp / gaj

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=114524
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola