Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zielone płuca i wielkie dobro narodowe - Święto Lasu w Koszęcinie

Data publikacji: 2018-08-11, Data modyfikacji: 2018-08-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Żyjemy w epoce nanotechnologii, wszechobecnej cyfryzacji i niemal nieograniczonego dostępu do Internetu. Wciąż pozostają jednak takie dobra, których nie da się przenieść w wirtualny świat i które są niezbędne w tym realnym. Jednym z nich jest las, który 11 sierpnia obchodził swoje święto w Koszęcinie. Powodów do świętowania było kilka, tak więc nie poprzestano na jednej uroczystości. Mówi Wiesław Kucharski – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Koszęcinie: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/1KOSZECIN_KUCHARSKI_11_08_2018.mp3] Na uroczystości nie mogło zabraknąć duszpasterza leśników ks. Marka Batora. Duchowny powiedział, że Święto Lasu to dobra okazja do podniesienia etosu pracy leśników. Podkreślił również zasługi pracowników Lasów Państwowych w walce o niepodległość Polski: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/2KOSZECIN_BATOR_11_08_2018.mp3] Europoseł Jadwiga Wiśniewska zasiada w Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności w Parlamencie Europejskim. Zajmuje się m.in. sprawami związanymi z gospodarką leśną. Podczas koszęcińskiego święta została uhonorowana specjalnym kordelasem: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/3KOSZECIN_WISNIEWSKA_11_08_2018.mp3] Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o drewnie, powinien zgłosić się do Mariusza Rolnika z Nadleśnictwa Katowice: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/4KOSZECIN_ROLNIK_11_08_2018.mp3] A skoro Święto Lasu, to i oprawa muzyczna musiała być adekwatna: [audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2018/08/orkiestra-1.mp3] Przy okazji Święta Lasu odbywają się również Mistrzostwa Polski Drwali. Zawody potrwają do niedzieli 12 sierpnia. Rozmawiała Aleksandra Mieczyńska Opracował Maciej Orman  

Pełna treść wiadomości na: fiat.fm/?p=96341
radiofiat.com.pl, Źródło artykułu: radiofiat.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat częstochowski - powiat północnej części województwa śląskiego z siedzibą w Częstochowie leżącej poza jego terytorium. W skład powiatu wchodzi 16 gmin: Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny i Starcza.
Powiat częstochowski zajmuje powierzczhnię 1521 km² stanowiąc największy powiat województwa śląskiego. Ok 28,6% tej powierzchni stanowią zwarte kompleksy leśne.

Z racji braku dużych zakładów, przemysł tego regionu jest słabo rozwiniety i opiera sie głównie na rodzimych podmiotach gospodarczych - np: Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych S.A., P.P.H.U. „Ceramika Łęg” w Kruszynie czy Cementownia „Rudniki” S.A.

Powiat częstochowski leży na szlaku dróg krajowych nr: 1, 46 i 91 oraz linii kolejowej 001 łączącej Katowice z Warszawą Centralną.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola